header image
Home arrow Home
Home
Opis technologii WiMAX
Oceny: / 18

WiMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access) jest technologią umożliwiającą radiowy (bezprzewodowy) dostęp do usług szerokopasmowych ostatniej mili alternatywnie do dostępu kablowego i DSL. WiMAX bazuje na standardzie IEEE 802.16 i ETSI HiperMAN. Ciało organizacyjne jakim jest WiMAX Forum czuwa nad rozpowszechnianiem się bezprzewodowego dostępu w świecie, skupia w swoim gronie czołowych operatorów telekomunikacyjnych i firmy produkujące sprzęt i komponenty telekomunikacyjne również ściśle współpracuje z dostawcami usług ISP i regulatorami, by sprzęt certyfikowany przez WiMAX Forum był zgodny z rządowymi i klienckimi wymaganiami.

Przełączanie w warstwie L3 z MPLS
Oceny: / 21

 

Wprowadzenie do MPLS

 

Technologia MPLS - MultiProtocol Label Switching - reprezentuje następny poziom w ewolucji standardów w połączeniu technologii przełączania w warstwie 2 (data link layer) z technologią routingu w warstwie 3 (network layer). Głównym celem procesu standaryzacyjnego MPLS (MultiProtocol Label Switching) jest stworzenie elastycznej struktury sieciowej, która będzie miała większą efektywność niż dotychczasowe sieci oraz będzie w większym stopniu skalowalna. W związku z tym muszą być zawarte w MPLS (MultiProtocol Label Switching) właściwości inżynierii ruchu (traffic engineering), która zaoferuje, np. aspekty Quality of Service (QoS) /Class of Service (CoS) i ułatwii użycie  Virtual Private Networks (VPNs).

NAT - Network Address Translation
Oceny: / 124

Zasady stosowania NAT (Network Address Translation). W ostatnich latach Internet zaczął się bardzo szybko rozwijać. We wczesnych latach jego istnienia, kiedy tylko uniwersytety i instytucje rządowe go używały, cztery miliardy adresów IPv4 wydawały się być granicą nie do osiągnięcia, a co za tym idzie wystarczającą. Jednak mylono się. Szacuje się, że każdego dnia przybywa kilkanście tysięcy nowych hostów podłączonych do sieci.

<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 79 - 81 z 81