header image
Home arrow Home
Home
RSVP - Resource Reservation Protocol
Oceny: / 4

Protokół rezerwacji zasobów RSVP (Resource reSerVation Protocol) jest wykorzystywany przez hosty do żądania określonej jakości usługi QoS od sieci dla konkretnego strumienia danych (stream) lub przepływu (flow) aplikacji. Jest również stosowany przez routery do dostarczania żądań jakości usług QoS do wszystkich węzłów na ścieżce danego przepływu i ustanawiania oraz utrzymywania stanu dla dostarczenia żądanej usługi.

MPLS VPN - Virtual Private Networks
Oceny: / 23

W artykule poruszam aspekty budowania sieci VPN w oparciu o MPLS (Multiprotocol Label Switching) i BGP (Border Gateway Protocol). BGP/MPLS IP VPN jest jednym z popularniejszych sposobów budowania VPN opartych o routery brzegowe dostawcy usług - PE (Provider Edge) VPN. Sposób ten jest opisany w standardach IETF i obsługiwany przez większość dostawców routerów IP. Metoda BGP/MPLS, wykorzystywana jest przez dostawców usług do dystrybucji poprzez BGP informacji o osiągalności adresów IP pomiędzy oddziałami należącymi do tej samej sieci VPN.

Zarządzanie ruchem w MPLS
Oceny: / 7

Technologia MultiProtocol Label Switching (MPLS) reprezentuje następny poziom w ewolucji standardów połączenia technologii przełączania w warstwie 2 (data link layer) z technologią routingu w warstwie 3 (network layer). Głównym celem procesu standaryzacyjnego MPLS (MultiProtocol Label Switching) jest stworzenie elastycznej struktury sieciowej, która będzie miała większą efektywność niż dotychczasowe sieci oraz będzie w większym stopniu skalowalna i przewidywalna. W związku z tym muszą być w MPLS (MultiProtocol Label Switching) zawarte właściwości wspierające inżynierię ruchu (traffic engineering), która zaoferuje, np. aspekty realizacji Quality of Service (QoS) /Class of Service (CoS) i ułatwii implementację sieci wirtualnych Virtual Private Networks (VPNs).

<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 66 z 81