header image
Home arrow Home
Home
Jak sprawdzić adres IP komputera w Windows XP
Oceny: / 314

Często słyszysz pytania: jaki masz IP? jaki jest twój adres IP? jaki IP?
Nie wiesz jak odpowiedzieć na to pytanie? Nic prostszego! Sprawdź go z tym artykułem. 


Mechanizmy działania modemów ADSL
Oceny: / 30

Standardy ADSL2 (G.992.3) i ADSL2+ (G.992.5) zdefiniowały dwa dodatkowe poziomy mocy dla modemów DSL (tzw. niskie poziomy mocy ang. low power modes). Modemy pracujące ze standardem ADSL (G.992.2) o każdej porze dnia i nocy zawsze pracowały z maksymalnym poziomem mocy, nawet jeśli nie było żadnej transmisji w łączu. Powodowało to przy milionach sztuk takich modemów duże marnotrawstwo mocy. W ADSL2 (G.992.3) i ADSL2+ (G.992.5) dodano dwa niskie poziomy mocy "L2" i "L3" do już istniejącego trybu pełnej mocy "L0" (L0 power mode). 

GPON - Gigabit Passive Optical Network
Oceny: / 49

GPON czyli Gigabit Passive Optical Network, to Gigabitowa Pasywna Sieć Optyczna, która jest nową technologia z rodziny pasywnych sieci optycznych (PON - Passive Optical Networks) i powstała w 2004 w grupie roboczej ITU-T FSAN (Full Services Access Networks) jako następca takich sieci PON jak BPON (Broadband PON).

Wśród sieci PON wyróżniamy APON (ATM PON), BPON (Broadband PON), GPON (Gigabit PON) i EPON (Ethernet PON). EPON i GPON powstały w tym samym czasie, ale są definiowane przez odmienne organizacje standaryzacyjne: GPON przez ITU-T, a EPON przez IEEE. W związku z porozumieniem między ITU-T i IEEE technologie BPON, GPON i EPON stosują te same plany wykorzystywanych długości fal świetlnych (common wavelength plan). GPON i EPON wspierają pakietowy transport z szybkościami gigabitowymi, ale się znacznie różnią. 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 7 - 12 z 81