header image
Home arrow Home
Home
RIPv2 - Routing Information Protocol v2
Oceny: / 12

RIPv2 (Routing Information Protocol v2), standard RFC2453, wprowadza dodatkowe możliwości do poprzedniej wersji RIPv1. Tak jak jego pierwsza wersja, RIPv2 bazuje na algorytmie Bellman-Forda. Nie wszystkie rozszerzenia RIPv2 są kompatybilne z RIPv1. W celu przeciwdziałania wysyłaniu informacji do RIPv1, która może być źle zinterpretowana, RIPv2 wymienia tylko niekompatybilne elementy, kiedy jego pakiety są multicastowe (RIPv1 nie wspiera multicastu). Dla interfejsów, które nie są kompatybilne z IP multicast, kompatybilne pakiety RIPv1 nie zawierają mylących informacji.

RIPv1 - Routing Information Protocol v1
Oceny: / 26

RIP (Routing Information Protocol) jest jednym z pierwszych, szeroko wykorzystywanych protokołów routingu IGP (Interior Gateway Protocol). Protokół RIPv1 został opisany w standardzie RFC1058 w 1988 roku, jest implementacją algorytmu Bellman-Ford (Distance-Vector) dla sieci LAN. Protokół RIP klasyfikuje routery jako aktywne i pasywne (ciche). Aktywne routery RIP rozgłaszają swoje trasy lub informacje o dostępności do innych routerów RIP. Routery pasywne RIP słuchają i aktualizują swoje trasy w oparciu o informacje rozgłaszane przez aktywne routery RIP, ale same nie rozgłaszają ich. 

Topologie sieciowe
Oceny: / 34

Topologie sieciowe to sposóby połączenia stacji sieciowych (np. komputerów, serwerów, drukarek)  w sieci. Topologie sieciowe są strukturami logicznymi i technicznie (fizycznie) nie muszą być w taki sam sposób zorganizowane. Na przykład logicznie rozumiane topologie szynowa i pierścieniowa są zorganizowane jako gwiazda fizyczna.  Wyróżniamy następujące topologie sieciowe:

  • topologia szynowa (bus)
  • topologia pierścieniowa (ring)
  • topologia gwiaździsta (star)
  • topologia drzewiasta (tree
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 37 - 42 z 81