header image
Home arrow Home
Home
Zarządzanie ruchem w transporcie
Oceny: / 4

Stosowanie nowoczesnych systemów telekomunikacyjnych w transporcie, wykorzystanie elektronicznej dokumentacji przewozowej i finansowej oraz związane z tym zastosowanie urządzeń elektronicznej rejestracji pracy ludzi, pojazdu oraz budowanie systemów teleinformatycznych zbierających i przetwarzających informacje o funkcjonowaniu i stanie środków transportu, daje bezpośrednie efekty zarówno ekonomiczne, jak i pozaekonomiczne (np. zwiększenie komfortu jazdy i wzrost bezpieczeństwa ruchu).

TE w sieciach teleinformatycznych
Oceny: / 1

Inżynieria ruchu TE (ang. Traffic Engineering) w sieciach teleinformatycznych zajmuje się oceną oraz optymalizacją wydajności eksploatowanych sieci danych. Inżynieria ruchu (Traffic Engineering) wykorzystuje technologie i naukowe prawa dla pomiaru, wyznaczania charakterystyki, modelowania i sterowania ruchu internetowego.

Optymalizacja sieci IP
Oceny: / 8

Udoskonalanie wydajności eksploatowanych sieci IP, na obu poziomach, zarówno poziomie ruchu (strumieni danych) jak i poziomie zasobów, jest głównym zadaniem inżynierii ruchu (traffic engineering). Jest to osiągane przez określanie i stosowanie zorientowanych na ruch wymagań wydajnościowych, aż do ekonomicznego i niezawodnego wykorzystania zasobów sieciowych. Te zorientowane na ruch pomiary wydajnościowe obejmują opóźnienia, wahania opóźnienia, stratę pakietów oraz szybkość przesyłania danych.

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 25 - 30 z 81